П`ятниця, 19.10.2018, 04:26
Вітаю Вас, Відвідувач! | Реєстрація | Вхід

Кафедра
хірургії №1
з курсом ендоскопічної
та лазерної хірургії

ВНМУ ім.М.І.Пирогова

Головна » 2013 » Лютий » 8 » Засідання гуртка №6
02:44
Засідання гуртка №6

      Студентський науково практичний гурток №6 присвячений

питаннями вроджених та набутих вад серця.

І хто рятує маленькі життя?

   

    Шановні колеги, ми раді повідомити Вас, що сьогодні пройшло шосте засідання по темі: "Вроджені та набуті вади серця". Зібрання проходило сумісно із студентським науковим гуртком кафедри дитячої хуріргії, "IDEA". Спільно нам вдалось широко висвітлити і обговорити проблемні питання клініки, діагностики та сучасних методів лікування найпоширеніших вад серця. Зокрема, "дитячі хірурги" звернули нашу увагу на важкі вроджені вади серця такі, як дефекти міжпередсердної та міжшлуночкової перегородки, тетрада Фало, стеноз легеневої артерії, відкрита Боталова протока, двохстулковий аортальний клапан, коарктація аорти, гіпертвофічна кардіоміопатія, атріо-вентрикулярна комунікація, синдром Вольфа-Паркінсона-Уайта. При обговоренні діагностики та лікування перерахованих вище патологій, колеги представили дані інструментальних досліджень, отримані у ВОДКЛ (Ехо-ЕКГ, ЕКГ та рентгенограмми ОГК). 

                    

   На засіданні делегація студентів, які 12 грудня 2012 року здійснили поїздку до Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії (НПМЦДКК), (навіть дата 12.12.12 стала для нас дуже символічною!), мала змогу поділитись своїми враженнями від сучасної лікарні, яку очолює видатний дитячих кардіохірург, професор Ілля Миколайович Ємець. Історія даної лікарні почалась ще у 1992 році, коли вперше дитина у віці 1-го місяця була прооперована І. Ємцем з приводу: "Транспозиції магістральних судин з дефектом міжпередсердної перегородки, стенозу легеневого стовбуру та мітральної недостатності" (саме ця патологія в літературі описана, як тетрада Фало). Сьогодні хлопцю 20 років. Скарг з боку серцево-судинної системи не пред'являє, більше того щороку святкує два дні народження, одним з яких є день виконання операції, яка дала змогу маленькій дитіні вижити. На даний час НПМЦДКК має два корпуси: 1. по вул. Чорновола (на одній територій з клінікою "Охмадит"), заснований у 2006 році; 

    

2. по вул. Мельникова, створений у 2010 році. Саме у другому корпусі проводять повторні хірургічні втручання на серці, дорослим, які в дитячому віці перенесли операції з приводу вродженої патології.

   Варто відмітити, що клініка обладнана найсучаснішою апаратурою, має висококваліфікованих спеціалістів, зокрема і психологів, які працюють з батьками і дітьми у передопераційному періоді та після проведених оперативних втручань. Нам вдалось познайомитись із представником такої героїчної професії, Касьяновою Анастасією Юр'ївною. 

                 

   Крім того усі хірургічні втручання в НПМЦДКК, як малоінвазивні (встановлення оклюдера), так і важкі, з включенням апарату штучного кровообігу (АШК) проводяться дітям безкоштовно.

 

   Учасники поїздки: 1. Бахнівський Валентин; 3. Гончаренко Павло; 3. Жилка Ольга; 4. Ларін Олександр; 5. Леванчук Анна; 6. Піскорський Олександр; 7. Сидорук Богдан; 8. Шавлюк Руслан.

  Ми вдячні персоналу лікарні за час проведений з нами, за можливість побувати у відділеннях, поспілкуватись із хворими дітками та їх батьками, побачити роботу реанімаціїного блоку, познайомитись із можливостями сучасних Ехо-ЕКГ, а також бути присутніми на одному з оперативних втручань у телережимі реального часу. Бажаємо Вам достатньо часу, сили та нових ідей для спасіння маленьких пацієнтів, які так потребують Вашої допомоги!  

  Також, окремо хочемо подякувати Моравській Оксані Аркадівні за допомогу в організаціїї поїздки!

   Кафедра хірургії №1 представляла доповіді, які висвітлювали етіологію, клініку, діагностику та лікування недостатності мітрального, трикуспідального, аортального, легеневого клапанів та їх стеноз. В ході обговорення були гостро підняті питання протезування клапанів, які за і проти таких втручань, якими клапанами краще користуватись механічними чи біологічними, яка тривалість життя після проведених операцій.

  Звичайно, ми хочемо звернути Вашу увагу, що від обох гуртків доповідали студенти 2-го курсу (Гуцуляк Ю. та Семенюк М.) і, не зважаючи, на важкість поставлених завдань вони прекрасно справились із роботою. Інші дві доповіді були представлені досвідчиними студентами 5-го курсу Мурашко Т. та Клименко Д.

  Засідання очолювали доц. Якименка О.Г. та керівник студентського науково практичного гуртка (СНПГ) каф. хір. №1 Романчук В.Д. На засіданні були присутні 36 чоловік. 

  Дякуємо студентському науковому гуртку "IDEA" за співпрацю! 

  Наступне засідання проходитиме 21.02.13 на базі ВОКЛ ім. М.І. Пирогова (7 корпус). Тема: "Хірургічні захворювання прямої кишки". 

ст. СНПГ Леванчук А.

Переглядів: 1189 | Додав: JCole | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
RSS

Пошук

Календар

«  Лютий 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Архів записів

Наше опитування

Яких матеріалів Ви хотіли би бачити більше?
Всего ответов: 418

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0